Your Ad Here

пʼятниця, 3 червня 2011 р.

Говерла.



          Гора Говерла - найвища точка України, висота 2061 м., розташована на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей. Форма гори – конусоподібна. Гора покрита чагарниками, альпійськими лугами. З висоти 1400-1500 метрів над рівнем моря, закінчується лісовий масив. Поблизу вершини є витік ріки Прут, що формує водопад у формі каскаду.
          На вершині гори встановлено залізний хрест, та декілька памятників. Найцікавішим є монумент на якому є металеві колби з грунтом всіх областей України. Декілька років тому російськими шовіністами було вчинено акт вандалізму по відношенню до цих монументів. Вершина гори є плоскою та доволі засміченою. За розрахунками фахівців, екологічне навантаження на Говерлу не має перевищувати 200 осіб на добу. Але літом у неділю там можна зустріти значно більшу кількість погано вихованих туристів.
          Шлях до вершини ідеально розпочинати з туристичної бази Заросляк, до якої найкраще добиратися з Ворохти, чи Яремче. Із Заросляк є декілька маршрутів на вершину. Всі вони є гарно промарковані та протоптані. Літом біля турбази вам будуть пропонувати шашлики, пиво, карпатські сувеніри та ще багато чого. До турбази можна дістатися власним авто та поставити його на парковку, за вїзд у заповідник за вас візьмуть декілька гривень. Якість дорожнього покриття – жахлива, а окрім цього ріка сильно підмила дорогу і у вас є шанс зірватися з обриву, що значно зменшить вартість вашого авто.
На шляху до вершини можна поласувати малиною, та зробити багато чудових фотографій Горган та Чорногори. Літом підйом є доволі простим, шлях не блукає та не губиться. На вершині дують сильні південні одновекторні вітри. З вершини маршрут можна продовжити в різних напрямах, всюди є таблички та вказівники.
        Говерла хоч і є найвищою вершиною Карпат, але далеко не найкрасивішою. Хоча вигляд з вершини – доволі вражаючий. Звідси видно:
Весь хребет Чорногори
Велику Частину Горган (Синяк, Хомяк, Довбушанку…)
Околиці курорту Буковель
Обсерваторію на горі Піп Іван.
Мармароський хребет, що знаходиться на кордоні з Румунією.
Івано-Франківську, Закрпатську, Чернівецьку області…
В гарну погоду з Говерли видимість сягає 100 км.
         Якщо йдете на Чорногору – знайте там є проблема з дровами та водою, а ще зі сміттям, яке туристи вперто не хочуть  забирати з двотисячників.

          P.S. В Японії є прислівя:
Хто не був на горі Фудзіяма - той дурак. А хто був на ній двічі – той двічі дурак.

Гора Фудзіяма 3 776 м. Найвища точка Японії.
 


пʼятниця, 27 травня 2011 р.

Пікуй


          Гора Пікуй – найвища вершина Львівської області, розташована на межі Львівської та Закарпатської областей. Висота гори становить 1408,3 м. Вершина гори скелиста та обривиста.
          На гору Пікуй існують три головні маршрути: з с. Сянки, с. Біласовиця, с. Щербовець. Найдоступнішим та найшвидшим є маршрут, що починається з с. Біласовиця. Село знаходиться на межі Львівської та Закарпатської областей. Через нього проходить міжнародна траса Київ-Чоп, залізничного сполучення – немає. Найближча залізнична станція – Воловець.
          Щоб піднятися на вершину необхідно йти єдиною дорогою села на протязі 15-20 хв., а потім повернути через місток ліворуч. Звідти вже йде пряма дорога на вершину через поляни та буковий ліс. На цій дорозі є багато місць які ідеально підходять для ночівлі (є джерела, галявини, та дрова).
          Йти в гору потрібно по промаркованій стежці з якої ви навряд чи зібєтесь. По дорозі ви зустрінете джерело що бє з-під землі, це буде остання можливість набрати воду. Від цього місця до вершини залишається ще хвилин 40-50. На цьому відрізку в серпні можна поласувати карпатськими чорницями, малиною та ожиною. Пам'ятайте, що в кущах малини змії є частими гостями, а це завжди  дорогоцінні калорії і додаткова енергія. Всі змії є їстівними, необхідно лише відокремити голову від тіла та випотрошити нутрощі. За такий делікатес у ресторанах Франції з вас би здерли 500 євро, а тут щедрі дари природи самі повзуть до вас. Вийшовши на вершину вам відкриються неймовірні пейзажі на Закарпаття.
          Маршрут можна продовжити в напрямку кордону з Польщею, чи в сторону вершин  Полонина Рівна, ще відома як Полонина Руна, гори Гостра та Воєводиного водопаду.
          Поблизу вершини є мальовничі альпійські луги де можна гарно заночувати. Не рекомендовано недосвідченим туристам підніматися на гору зимою, оскільки можна зірватись з виступаючих скель. Будьте обережними коли піднімаєтесь на обриви, що знаходяться на вершині вони можуть бути дуже слизькими. А летіти там можна до 50 метрів, в такому випадку ваші фотографії, які ви там зробите, зможуть прикрасити ваш надгробний пам’ятник. 
          На гору Пікуй можна за один день двічі піднятись та спуститись, а я знаю людей, що були на цій горі біля 10 разів.
          Що можна побачити з вершини?
1. Гору Гостру 1404,3 м.
2. Гору Рівна 1482 м.
3. Полонина Боржава  (Гора Стій 1681 м.)
4. Гора Тросцян поблизу курорту Славське 1235 м.
5. Величезну частину Закарпаття та Львівщини
6. Перевал Руський Шлях…
 





Хто не бачив Пікуя, той не знає ні...

понеділок, 23 травня 2011 р.

Гора Парашка


           Парашка (Параска) — гора в Українських Карпатах, найвища вершина однойменного хребта (Парашка) в Сколівських Бескидах. Висота становить 1268,5 м. над рівнем моря (за іншими даними — 1271 м). Розташована на відстані 8 км на північний захід від м. Сколе Львівської області. На схилі гори встановлений пам'ятний камінь, на вершині — хрест. Парашка є найвищою вершиною, яка лежить повністю на території Львівської області.
           За легендою гора названа на честь Параски — дочки (згідно з іншими версіями — жінки) князя Святослава Володимировича сина Володимира Великого, яка була вбита на цій горі дружинниками Святополка Окаянного в 1015 році. Цій події передувала битва між Святославом та Святополком біля міста Сколе. 
          Найкраще на цю вершину підніматися зі сторони м. Сколе. Від залізничного вокзалу йде добре промаркований шлях до самої вершини. Інший варіант сходження на вершину веде через с. Коростів, що снаходиться на трасі Київ – Чоп. Існує ще варіант підйому зі сторони с. Корчин,що проходить через водопад Гуркало (6 м.), та з с. Майдан.
          На вершину можна піднятись за день і спуститись назад в Сколе. Тривалість спуску складає біля 3 годин. Головне вчасно повернути ліворуч за 1 км від станції Укртелекому інакше доведеться спускатися через непрохідні хащі, що я і зробив.
Поблизу вершини в східному напрямі є колиба, якщо культурні українські туристи її ще не спалили, в ній можна переночувати, чи сховатись від дощу. Місця теоретично вистачає на трьох, але в особливу непогоду туди можна сховатися і значно більшій кількості туристів. Біля колиби є дрова, але джерела там немає. Так, що доведеться перебиватися сухим пайком.
          Маршрут загалом не складний і з травня по жовтень не потребує спеціального спорядження.
          Що можна побачити з Гори?
1.        Місто Стрий, за прекрасної видимості можна розгледіти околиці Львова.
2.        Ріку Стрий, та долину ріки Опір.
3.         Скелі Довбуша в Уричі
4.        Вітроелектростанцію поблизу Східниці
5.        Станцію Укртелекому на хребті Парашки
6.        Хребет Боржава, гора Тросцян, всі Скольвські бескиди…
          














______________________________________________________________________
P.S. В околицях гори водяться вовки та ведмеді, уникайте зустрічей з ними, інакше ваших  фотографій ніхто не побачить, а розповідей не почує. 
          (тут ви побачите серед зарослей малини господаря лісу - ведмедя, красеня Карпат - благородного оленя, лагідну козулю. Часто можна натрапити на стадо диких свиней, на вовка, рідше - на рись ... ) Уривок з радянського туристичного довідника